Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri

Bu hafta sonu BGB grubu ile Ahlatlıbel gezi turuna katıldım. Soğuk havaya rağmen katılım oldukça artmıştı. 3 Aralık 2012 Pazar günü saat 09.30’da bisikletlerimiz ile güvenpark toplanma noktasından Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesislerine doğru yola çıktık.

Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri Çankaya Belediyesi’ne ait. Tesi içerisinde mangal yakmak ve yiyecek sokmak yasak. Yiyecek ve içecek alışverişlerinizi tesis içerisindeki büfelerden sağlamak zorundasınız. Büfeler sanırım Çankaya Belediyesi tarafından işletiliyor. Çalışanların tutumları ise hiç hoş değil, güleryüzden mahsumlar ve siyasi laf sokma çabası içindeler.

Tesis içerisinde koşu yolu, tenis kortu, basketbol sahası gibi spor alanları mevcut, çocuklar için oyun parkları da var. Go kart ve paintball oyunu tesisin sol tarafında bulunyor.

Çardakların ve oturma alanlarının bulunduğu kısımda Mogan gölü manzarası eşliğinde dinlenmek isteyebilir ve çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca burda orman içinde kısa bir gezinti de yapabilirsiniz.

Ahlatlıbel tesislerinden sonra 4 kişi gruptan ayrılarak ilk önce Mogan Gölü daha sonra ise Eymir Gölü’ne doğru pedallamaya başladık.

Bir cevap yazın