Ankara – Kırıkkale Bisiklet Turu

30 Kasım 2012 tarihinde bisikletim ile Ankara’dan Kırıkkale’ye bisikletim ile gidecek, şehiri gezecek ve bir gün konakladıktan sonra ertesi gün bisikletim ile tekrar geri dönecektim. Bu gezide her şey planladığım gibi gitmedi.

Saat 11.00 gibi yolculuğuma başladım. Hava durumu normal, yol güzel ve eğlenceliydi. Özellikle Elmadağ’a tırmanırken çok keyif aldım. Elmadağ’dan inerken ise çok daha eğlenceli, hızlı ve uzun bir iniş gerçekleştirdim. Yalnız bu indiğim yokuş dönüş için gözümü de korkuttu.

Yolculuğum boyunca hiç mola vermedim. Sadece Kızılırmak’ta fotoğraf çekmek için durdum.

Ve sonunda Kırıkkale’ye ulaştım. Toplam 3.15 saat süren yolculuk ortalama 23 km. hız ile sona erdi. Planımda şehiri gezmek ve ertesi gün geri dönmek vardı.

Yemek molası verdikten sonra kendimi iyi hissetmediğim için Ankara’ya dönme kararı aldım. Kırıkkale’de okuyan kuzenimi de alarak Es Turizm ile Ankara’ya döndük.

Bisiklet ile güzel bir güzergah olduğunu söyleyebilirim ancak geri dönmek ne kadar eğlenceli olur bilemiyorum. Ayrıca bisiklet için Es Turizm kolaylık gösteriyor. Bisiklet ile Ankara – Kırıkkale arası yolculuklarınız için ES Turizm firmasını seçebilirsiniz.

Daha sonra Kırıkkale ilimizde gezilebilecek noktaları gezecek ve siteye ekleyeceğim. Takipte kalın.

Bir cevap yazın