Antalya Akvaryumu

urizmin başkenti Antalya’nın, “geleceği işaret eden simgeleri”nden biri Antalya Aquarium. Ziyaretçilerin sualtı dünyası hakkında detaylı bilgi alabilecekleri, eğlenerek dolu dolu vakit geçirebilecekleri, dünya standartlarında örnek teşkil eden, dev bir eğlence ve bilim kompleksi.

Antalya’nın en gözde yerinde, Konyaaltı Olbia Kanyonu’nda, toplam 30 bin metrekare alan üzerinde 12 bin metrekare kapalı alan olarak tasarlanan dev akvaryum kompleksinde, 5 milyon litre su kapasiteli ana tankın içinde 131 metrelik uzunluğu ve 3 metre genişliğiyle Dünya’nın en büyük akvaryum sualtı tüneli yer alıyor.

Zemin katta yer alan ana tankın dışında, içinde köpekbalıklarına özel büyük bir tank ile birlikte 40’tan fazla tematik akvaryum da bulunan Antalya Aquarium’da dünyanın dört bir yanından binlerce tür, on binlerce sualtı canlısı bulunuyor. Ana tankın dekorasyonu ünlü italyan heykeltraş Benedetti tarafından Güney Afrika’da hazırlandı. İçinde gerçek boyutlu bir uçak, bir gemi ve bir de denizaltı enkazı bulunan dekorasyon dünyanın en büyük “Coral Reef” dekorasyonu olma özelliğini taşıyor.

Ayrıca Avrupa’da tasarlanan özel filtrasyon sistemleri ile dünyanın en berrak akvaryum suyu da Antalya Aquarium’da!

Akvaryumların yanısıra; 1500 metrekare kapalı alan içinde yer alan Kar Dünyası, geceleri yağdırılacak gerçek kar ile dünyanın en büyük kapalı gerçek kar alanı.

Yine, içinde igloların, kayma alanlarının ve kafelerin bulunduğu, dışarıda sıcaklık 40 derecelere yaklaşırken içeride -5 derecelik bir ortam yaratılmış Kar Dünyası’na, ziyaretçiler, girişte kendilerine verilen özel koruyucu kıyafetlerle girerek, gerçek karın tadını çıkaracaklar.

Eğlencenin, ilk dakikadan itibaren başladığı Antalya Aquarium’da, hemen giriş bölümünde; akıllı su fıskiyeleri, içinde gerçek boyutta bir balina heykeli bulunan büyük bir havuz, iki tane amfitiyatro ve iki tane fast-food alanı yer alıyor.

Mimari yapının ilk adımdan itibaren su altına girilmiş izlenimi veren özel tavan uygulaması da göz kamaştırıyor. Antalya Aquarium’un teras katında da, Maldiv konseptinde özel mercan kumu ile kaplı, insana zarar vermeyen köpekbalıkları ve vatozlarla yüzme imkanı sağlayan bir açıkhava yüzme akvaryumu bulunuyor. Koruyucu giysi ve rehber eşliğinde girilen yüzme akvaryumunda ziyaretçiler elleriyle balıkları da besleyebilecekler.

Dünyanın en büyük kapalı alan temalı çocuk oyun parkı olan “Çocuk Dünyası” da, teras katında, bin metrekareden büyük kapalı bir alan içinde yer alıyor. Çocuk Dünyası’nda beş boyutlu simülatörler, panoramik sinema sistemi, hologramlar, video oyunları ve özel tasarlanmış çocuk oyun alanları yer alıyor. Ayrıca, teras katında bir restoranın yanısıra 500 metrekarelik bir event alanı ve bir de ice café-bar yer alıyor. Pek çok açıdan dünyanın en iyi akvaryum kompleksi “Antalya Aquarium” 15 Ağustos 2012 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açmıştır.

En büyük heyecan, en büyük eğlence Antalya Aquarum’da!

Antalya Aquarium haftanın her günü faaliyet göstermektedir. Resmi tatillerde yine siz ziyaretçilerimiz için açık olacağız.

Yürümekte zorlanan ziyaretçilerimiz için akvaryumumuzda her daim tekerlekli sandalye mevcuttur.

Bebek ve küçük çocuk sahibi ziyaratçilerimiz akvaryumumuz içerisinde çocuk arabası ile rahatça dolaşabilirler.

Çalışma saatlerimiz;

Cuma – Cumartesi: 10:00 – 21:00

Pazar – Perşembe: 10:00 – 20:00

Akvaryuma son girişler kapanış saatinden 45 dakika öncedir.

Bir cevap yazın