Atakule

Atakule gezimi 17 kasım cumartesi günü gerçekleştirdim.Daha önce birkaç kez gelmiş olmama rağmen kuleye hiç çıkmadım. Planımda alışveriş merkezini gezmek , terasa çıkmak ve teras kafe de kahve içmek vardı.

Atakule’nin önüne geldiğimde kötü bir sürpriz ile karşılaştım. Alışveriş merkezinin bulunduğu kısım kapalıydı ve tadilatta olduğu yazıyordu. Ben de terasa çıkmak için yan tarafta bulunan girişe yöneldim.

Atakule terasına çıkmak için ödemeniz gereken ücret 10 lira. Ücret biraz yüksek. Eskiden 15 lira istendiğini duymuştum ama şu hali ile 10 lira bile fazla bence. Teras cafenin de kapalı olduğunu görünce, kuru kuruya buraya geldiğimi düşündüm. Aslında daha önceden neden gelmediğime kızdım da diyebilirim. Gelip görmeli ve Ankara Manzarası ile kahvemi yudumlayabilirdim.

 

Asansörden çıkarken ilk başta Botanik Parkı daha sonra Ankara gözlerinizin önüne seriliyor. Asansörden çıkarken değil, inerken kamera ile çektim.

Seyir terasından dört bir yanı gözlemliyebilir ve fotoğraf çekebiliyorsunuz ancak atakulenin diğer tarafında yer alan Cumhurbaşkanlığı Köşk’ünün bulunduğu yerden görüntü almak yasak. Teras katında elektronik bir dürbün bulunuyor ve 1 lira ile çalışıyor. Yanımda bozuk para olmadığı için dürbünü kullanamadım. 🙁

Atakule’de tadilat olduğu yazıyor ama herhangi bir çalışma görmediğimi belirtmeliyim. Uzun zamandır Atakule de işlerin iyi gitmediği söylentileri var. Umarım yakın zamanda güzel bir çalışma ile Atakule takrar Ankara’ya kazandırılır.

Ziyaret saat 10.00’da başlıyor ve saat 03.00’e kadar devam ediyor.

Bir cevap yazın