Kent Park Gezisi

Porsuk çayı üzerinden esbot ile yaptığımız yolculuk ile yarım saatte ulaşabildik. Büyük bir alan üzerinde kurulu olan parkta kent halkının deniz keyfini yaşabilecekleri yapay plaj, iki açık yüzme havuzu, bir yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, oyun grupları, inşaatı süren kent evi, restoranlar, gölet, at binme alanları, büfeler bulunuyor.

Kent Park Durağı

Esbot üzerinden iner inmez hemen parkın içinde gezimize başlıyoruz.

Gül bahçeleri, spor alanları, heykel ve anıtları, kültür sanat etkinlikleri için açık alanları, eğlence ve dinlenme mekanları ile de Kent Park Eskişehir’in önemli bir sosyal yaşam alanlarından biri olmasını sağlıyor.

Çiçek Bahçesi

Parkın en çok göletlerinde yer alan havuz balıkları, yapay plajı benim en çok beğendiğim özellikleri oldu. Göletlerin üzerindeki köprülerden geçerken balıkları rahatlıkla seyredebiliyorsunuz. Balıklara yem atılmaması için uyarı tabelaları koyulmuş ancak pek dikkate alan yok gibiydi. İnsanların yem atmasına balıklar da o kadar alışmış olacaklar ki köprü altlarına doluşuveriyorlar. 🙂

Yapay plajın kendisini de düşüncesini de çok sevdim. Ankarayada bir tane yapılsa hiç fena olmaz hani. Kentparkın Porsuk çayına bakan kısmına kurulan 350 mt. uzunluğundaki plaj ayrıca Türkiyenin ilk yapay plajı olma özelliğini de taşıyormuş.

Yapay Plaj

Yüzme Havuzu

Kentpark şehir içinden biraz uzakta kalıyor ama ulaşım kolay sağlanıyor. Porsuk çayı üzerinden esbot, otobüs veya tramvay ile ulaşabilirsiniz.

Çok kısıtlı bir zamanımız olduğu için biz Kent Park gezimizi kısa kesmek zorunda kaldık.

Bir cevap yazın