Marmaris

marmarisAkyaka’dan çıkarak Marmaris’e kadar yaklaşık 30 km. kadar bisiklet sürdüm. Yolculuğum sırasında mola verdiğim Gökçe köy yakınlarında Marmaris bisiklet festivali turu ile karşılaştım ve yakın arkadaşlarımı süpriz yaptım. 🙂

marmaris-bisiklet-festivaliMarmaris’e 10 km. kala Taşhan adlı tarihi bir yapıyı inceledim. Marmaris girişinde yer alan tepeye çıktıktan sonra şehir merkezi göründü uzaktan, dakikalarca şehrin ve denizin manzarasını izledim.

marmaris2

İlk olarak gördüğüm Yiğit Lokantası’nda mola veriyorum. Burası yemek yiyebileceğiniz en uygun lokanta, fiyatlar çok uygun ve herşey çok lezzetli. Lokantada her saat çok yoğun. Rastgele daldım ama nokta atışı yapmışım.

marmaris-meydaniGüzel bir öğlen yemeğinin ardından denize doğru yöneldim.  Karşıma fıskıye, küçük havuz ve çiçekler ile süslendirilmiş büyükçe bir meydan çıktı, 19 Mayıs Gençlik Meydanı. Biraz ileride ise ulaşmak istediğim Deniz ve Marmaris plajı.

marmaris-plaji

Kumsala geldim ve uzun uzun karşıda yer alan dağları baktım. Deniz üzerinde çok sayıda irili ufaklı tekneler ve limanda hareket etmekte olan büyük bir yolcu gemisi vardı. marmaris3

Plaj harika, sonbahar ortalarında burada yaz havası hakim, kumsal güneşlenen insanlar ile dolu. Denize girmek için 6km uzaklıkta yer alan İçmeler Plajını insanlar tarafından önerilsede zamansızlık yüzünden burayı tercih ediyorum.

marmaris-limaniPlanım Marmaris plajı ile birlikte Limanı, Kaleyi ve Müzeyi gezmek. Yarım kalan noktaları ise zamanımın bol olacağı başka bir tura saklıyorum.

marmaris-muzesiSezon bittiği için çok uygun fiyatlar ile güzel otellerde konaklama ve tatil yapabilirsiniz. Sezon içerisinde boğucu sıcaklarda ve kalabalıkta değil, bu tatlı sıcaklıkta ve sakinlikte buralarda tatil yapmak daha güzel seçim bence. Tatil bu işte. 🙂

Marmaris’e ilk gelişim ve bugüne kadar uğradığım en güzel yerlerden birisi.

“Marmaris” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın