Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi

Çerçeve yok, içindesin…

Van Gogh Alive, kapılarını İstanbul’dan sonra Başkent’te açtı.

Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’in, yüzüncü yıl kutlamaları kapsamında Türk sanatseverlerle buluşturduğu, Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi; İstanbul’da gördüğü yoğun ilginin ardından şimdi de kapılarını Ankaralı sanatseverler için açıyor.

Sanat, bilim ve teknolojiyi yenilikçi bir şekilde harmanlayan ve bu özelliğiyle Abdi İbrahim’in 100 yıllık bakış açısını yansıtan sergi, izleyiciyi alışılageldik müze kavramının ötesine geçirerek, Van Gogh’un en ünlü eserlerini bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş yepyeni bir formatta, resmin hikayesinin içinde bir yolculuğa çıkarıyor.

100. yılında yenilikçi bir projeye imza atan Abdi İbrahim’in önderliğinde Singapur’daki dünya prömiyerinin ardından ilk kez Türk sanatseverlerle buluşan, geleneksel sanat ve modern teknolojinin sentezlendiği Van Gogh Alive, dahi ressamın en ünlü eserlerini 3.000’in üzerinde dijital imaj ile çerçevenin içinden çıkararak izleyicilerine klasik müze gezisinin çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.
Açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğrayan ve 150.000’den fazla kişiyi ağırlayan Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi, 15 Mayıs’ta İstanbul’daki gösteriminin sona ermesinin ardından 16 Ekim 2012 – 03 Ocak 2013 tarihleri arasında Ankara CerModern’de ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

Bu sergiyi mutlaka ziyaret edin. Ben kardeşim ile birlikte 4 Kasım Salı günü gittim.
Giriş bileti ücreti 15 lira, öğrenciler için 8 lira, 12 yaşın altındaki çocuklardan ücret alınmıyor. Sergi saat 10.00 – 18.00 saatleri arası ziyarete açık ve Pazartesi günü kapalı.

Cer Modern’e ulaşmak için Sıhhıye’de bulunan Adliye binasının yanından geçen yoldan ilerleyin, 500 metre sonra karşınıza çıkacak.

Sergi salonu karanlık ve sürekli klasik müzik yayını yapılıyor. Bu müzik ve karanlık oratm ile resimler çok farklı bir hava yaratıyor. Flaş kullanmadan fotoğraf ve video çekimi yapabilirsiniz. Çalışanlara istediğiniz soruyu sorabilir ve bilgi alabilirsiniz, çok ilgililer.

Aşağıda tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Kendi yaptığım kamera çekimini daha sonra ekleyeceğim.

www.vangoghaliveankara.com

Bir cevap yazın